چرا MyBB و چرا My-BB.Ir؟

بسم الله الرحمن الرحیم

در این نوشته، درمورد ویژگی‌هایی که باعث می‌شود شما MyBB را به عنوان انجمن‌ساز خود و My-BB.Ir را به عنوان پشتیبانی خود انتخاب کنید را شرح می‌دهیم.

چرا MyBB

MyBB یکی از انجمن‌سازهای بسیار محبوب جهان و محبوبترین انجمن‌ساز رایگان در چندین سال اخیر از دیدگاه کاربران در جهان است.

مای بی‌بی نال‌شده نیست، نیازی نیست برای آن هزینه‌ی زیادی برای هاست وارز بدهید، مای بی‌بی بسیار امن است، اگر مشکل امنیتی مهمی در این سیستم پیدا شود، در کمتر از ۲۴ ساعت نسخه‌ی جدید MyBB برای رفع این مشکل منتشر می‌شود.

مای بی‌بی راحت است، عموم افراد استفاده کننده از مای بی‌بی در استفاده از امکانات آن دچار مشکل و ابهام نمی‌شوند، این مورد هم برای مدیران یک انجمن و هم برای کاربران استفاده‌کننده از آن انجمن صادق است.

مای بی‌بی کاملا فارسی‌است، در نسخه‌ی ۱٫۸ مای بی‌بی به صورت کامل فارسی‌شده است، نسخه‌های فارسی این سیستم در کمتر از یک ساعت نسبت به نسخه‌ی انگلیسی آن منتشر می‌شوند، تعداد لغات ترجمه‌نشده در این سیستم انگشت‌شمار است که بزودی به صفر می‌رسد.

مای بی‌بی برای شماست، نه پول شما! برخی‌از سیستم‌ها برای درآمد زایی توسعه دهندگانش نوشته می‌شوند، اما توسعه دهندگان مای بی‌بی تنها برای کاربرانش بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، داوطلبانه به توسعه این سیستم می‌پردازند.

پلاگین‌های قدرت‌مند دارد، سیستم پلاگین مای بی‌بی امکانات زیادی به توسعه‌دهنده‌ی پلاگین می‌دهد، بدین سبب پلاگین‌های زیادی در هر زمینه‌ای برای مای بی‌بی نوشته شده اند.

پوسته‌های قدرت‌مند دارد، سیستم پوسته‌ی مای بی‌بی به گونه‌ای نوشته شده‌است که کاربر برای ساخت یک پوسته نیاز به اطلاعات زیاد در زمینه‌ی CSS، HTML و JavaScript ندارد، همچنین نیازی به دانش PHP برای نوشتن پوسته‌ها نیست، این باعث می‌شوند که کاربران تازه‌کار هم بتوانند پوسته‌های خود را برای این سیستم بسازند و سریعاً این سیستم را یاد بگیرند.

انعطاف پذیر است، شما می‌توانید با مای بی‌بی هرکاری کنید! قابلیت تغییرات بسیار و سفارشی‌سازی بسیار دارد، این سایت یکی از نمونه وب‌سایت‌هایی هست که با مای بی‌بی نوشته شده ولی زمین تا آسمان سفارشی‌سازی شده است: http://harajuju.net/

دارای توسعه‌ی فعال است، نسخه‌های جدید مای بی‌بی به صورت ماهانه منتشر می‌شوند، این باعث می‌شود تا شما از تکنولوژی‌های جدید عقب نمانید، ویژگی‌های جدیدی ببینید که شمارا شادمان کند و مشکلات این سیستم نیز رفع شوند.

پشتیبانی‌های فعال دارد، شاید با یک نگاه جزئی به برخی از انجمن‌سازها به نظرتان بیاید که آن انجمن‌ساز ایده‌آل شماست، اما با نصب آن و کمی کار با آن با کوله‌باری از مشکلات همراه می‌شوید و پشتیبانی پاسخ‌گویی برای آن به زبان فارسی نمی‌یابید، اما مای بی‌بی این مشکل را ندارد، پشتیبانی‌های بسیارفعال و باسابقه دارد که به تمام مشکلات رسیدگی می‌کنند.

سیستم ضد اسپم قوی دارد، اگر قبلا از یکی از انجمن‌سازها استفاده کرده‌باشید، احتمالا متوجه ربات‌هایی شده‌اید که به صورت خودکار در انجمن عضو می‌شوند و مطالب جفنگ ارسال می‌کنند، در مای بی‌بی ابزارهای زیادی برای مقابله با این ربات‌های هرزه‌گر تعبیه شده‌است.

نیازمندی‌های کمی دارد، شما نیاز به هاست با نسخه‌ی PHP خیلی جدید ندارید، مای بی‌بی نسخه‌ی ۵٫۳ PHP را نیز پشتیبانی می‌کند، همچنین موتورهای پایگاه داده‌ی زیادی را پشتیبانی می‌کند.

می‌توانید همه‌چیز را مدیریت کنید، مای بی‌بی سیستم مدیریت قوی‌دارد که به شما اجازه می‌دهد سیر‌تا پیاز مای بی‌بی را مدیریت و بررسی کنید.

 چرا My-BB.Ir

پشتیبانی فارسی مای بی‌بی http://my-bb.ir یکی از مرجع‌های بزرگ مای بی‌بی در ایران است، که از سال ۱۳۹۱ کار تخصصی خود را شروع کرده و در حال خدمت‌رسانی به کاربران است.

این مرجع، از ابتدای شروع کارخود سعی بر ارائه‌ی روش‌های نوین در پشتیبانی، مدیریت و توسعه‌ی سیستم مای بی‌بی می‌باشد و در بسیاری از خدمات در زمینه‌ی مای بی‌بی نخستین در ایران و جهان بوده است.

فارسی‌ساز مای بی‌بی، یکی از مهمترین محصولات My-BB.Ir، فارسی‌ساز تایید شده و کامل برای مای بی‌بی ۱٫۶ و ۱٫۸ است، فارسی‌ساز این گروه توسط تیم رسمی توسعه‌ی MyBB در سایت MyBB.com نیز تایید شده و تنها فارسی‌ساز تایید شده برای MyBB 1.8 و MyBB 1.6 است.

کاملا رایگان است، در my-bb.ir تمام محصولات به صورت رایگان ارائه می‌شوند، تنها موارد اختصاصی و تبلیغات به صورت غیر رایگان ارائه می‌شوند.

پشتیبانی کامل، تمام سوالات در مورد مسائل مای بی‌بی از قبیل ساخت پلاگین، طراحی پوسته، مشکلات مای بی‌بی و تمام سوالات از ابتدایی تا سوالات پیش‌رفته پاسخ داده می‌شوند، این در حالی هست که برخی از پشتیبانی‌ها قادر به پاسخ به سوالات پیشرفته نیستند و برخی به سوالات ابتدایی پاسخ جامع نمیدهند.

آموزش‌های کامل دارد، شما با استفاده از My-BB.Ir می‌توانید بیشتر آموزش‌ها درمورد MyBB را پیدا کنید، از سیر تا پیاز مای بی‌بی را یاد بگیرید و روز به روز انجمن خود را گسترش دهید و از کار با مای بی‌بی لذت بیشتر ببرید.

کاربر محور است، اگر یکی از کاربران قدیمی my-bb.ir باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که خیلی از محصولات منتشر شده توسط my-bb به درخواست کاربران اضافه شده‌اند.

یک مرجع است، برخلاف برخی پشتیبانی‌های مای بی‌بی در ایران، My-BB.Ir یک مرجع از مای بی‌بی است، تمام موارد مربوط به MyBB در My-BB.Ir یافت می‌شود، همچنین برخی از پشتیبانی‌ها خدمات و پوسته‌ی خود را از My-BB ابهام گرفته اند!
اولین در پشتیبانی MyBB 1.8، اولین در انتشار قالب‌های Responsive برای MyBB در ایران و …. است.

یکی از توسعه‌دهندگان MyBB است، تنها یک ایرانی جز توسعه‌دهندگان اصلی نرم‌افزار MyBB است که عضوی از گروه My-BB.Ir است، این امر باعث می‌شود تا گروه به صورت کامل آماده‌ی انتشار نسخه‌های جدید مای بی‌بی باشد و به صورت کامل با کدهای MyBB آشنا باشد و به صورت کامل و بدون اشکال به کاربران پاسخ دهند و محصولات جدید بدون نقص ارائه دهد و بهتر بتوانند پاسخ‌گوی کاربران دربرابر نسخه‌های جدید مای بی‌بی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *